O. Lepka a spol. válí v poháru nadějí

naše mládež

naše mládež

V rychnovském Startu vyrůstá další nadějná kuželkářská generace

Kuželkářský sport má v Rychnově tradici, která zavazuje. Díky letité práci s mladeží má oddíl Startu dobré předpoklady být i v budoucnoti významným oddílem sbírající úspěchy i za hranicí Královéhradeckého kraje. O mladých kuželkářských nadějích jsem si povídal s trenérem Miroslavem Frydrychem.

Kolik mladých hráčů v žákovských kategoriích má dnes Start?
„V současnosti se u nás vytvořila skupina 6 hráčů, kteří startují v krajských a republikových soutěžích mladších a starších žáků. Zatím nemáme žádné dívky, což nás trošku mrzí, protože náš oddíl měl v minulosti hodně hráček, které se prosadily i v republikovém měřítku.”

Jak si na jaře  vedli mladí Starťáci?
„Všech šest hráčů se zúčastnilo největšího seriálu turnajů v rámci České republiky, který se jmenuje Pohár mladých nadějí. Jedná se již o 15.ročník a soutěž je rok od roku populárnější a také kvalitnější. Ze série 4-5 pěti turnajů, kde v každé kategorii statuje přes 70 hráčů, postupuje nejlepších 16 do závěrečného finále v Olomouci. Z rychnovských hráčů jsme ve finále měli tři želízka v ohni a tímto počtem patříme k nejlepším celkům. V kategorii mladších žáků obsadil David Urbánek 5.místo a Dan Abel 11.místo. Nejlepší výsledek zaznamenal Ondřej Lepka v kategorii starších žáků, když skončil na vynikajícím 3. místě. Jak uvádí ředitel soutěže Jiří John, již samotná účast ve finálovém turnaji je bezesporu úspěchem a zážitkem na celý život. Není bez zajímavosti, že v premiérovém ročníku v roce 1996/97 hostil jeden z turnajů Rychnov a v konečném pořadí byl čtvrtý Ondra Karasz a pátá Katka Podzimková. Od té doby jsme dosáhli několikrát na stupně vítězů, o čemž svědčí historická tabulka naší účasti.”

Medailové výsledky Startu Rychnov na Poháru mladých nadějí

  • 2000-01, 2. Faitzová
  • 2001-02, 2. Merhulíková
  • 2006-07, 2. Chmura
  • 2008-09, 3. Chmura
  • 2010-11, 3. Lepka

Pohár nadějí je největší soutěží mládeže, jaké další soutěže Rychnov hraje?
„Kromě zmíněného Poháru nadějí startujeme ještě ve Východočeském poháru mládeže družstev, kde jsme měli ve hře dvě družstva. První skončilo celkově na druhém místě za Ústím nad Orlicí, Rychnov II pak na čtvrté příčce, což jsou pěkné výsledky v konkurenci asi 22 týmů. V jednotlivcích byl navíc Martin Chmura druhý v kategorii dorostu, Dan Urbánek třetí v mladších žácích a Michal Poloch čtvrtý ve starších žácích.
V dorostenecké kategorii byla zrušena celostátní liga a hráli se v rámci kraje tři skupiny. Zde jsme se probojovali až do finále těchto skupin a v něm jsme obsadili 9. místo. Projevil se velký věkový rozdíl oproti soupeřům, protože družstvo tvoří jen jeden dorostenec Martin Chmura a doplňují jej žáci Lepka a Poloch. V nové sezóně je opět ustanovena celostátní liga dorostu rozdělená do čtyř skupin a naše družstvo je zařazeno do skupiny C, kde bude hrát s velice kvalitními celky jako například Horní Benešov, Šumperk či Náchod.
Kromě družstev se konaly také republikové přebory. Ze všech věkových kategoriích se z okresních týmů probojoval na letošní Mistrovství republiky jen Ondřej Lepka v kategorii starších žáků. V konkurenci 24 nejlepších kuželkářů obsadil 10.místo.
Myslím, že náš oddíl Startu má za sebou v mládežnických kategoriích vydařené jaro. Pokud by měl někdo z mládežníků zájem a chtěl rozšířit naše řady, budeme jedině rádi. Trénujeme od září pondělí a středy od 14 do 16 hodin.“

Zdroj: Miroslav Hofmann, Orlický týdeník

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *