ZÁPAS NEREGISTROVANÝCH JASNĚ PRO DOMÁCÍ

V neděli se na Rychnovské kuželně odehrálo přátelské utkání družstev neregistrovaných kuželkářů mezi Š+Š Rychnov n.Kn. a  TESPO Hořice. V minulém roce v Hořicích vyhráli Rychnováci o pouhou 1 kuželku a tak se čekalo, že se TESPO pokusí o odvetu a odvést z Rychnova putovní pohár. TESPO také v současné době vede Hradeckou amatérskou ligu kuželkářů a počítalo se, že i v Rychnově potvrdí svoji formu.

Ještě před zahájením vlastních bojů jsme všichni pogratulovali naší věrné fanynce Ele Seniurové a pak mohlo vše vypuknout.

V prvních dvojicích nastoupili za domácí Karlík Moravec a Fanda Štverák, za TESPO Láďa Rolc a Miloš Přibyl. Karlíkovi se na první dráze nedařily plné (62) a i přes zlepšení v dorážce i na druhé dráze prohrává s Láďou po polovině 0:2. Ale zde se projevila Karlíkova bojovnost a Láďovi nervy. Karlík další dvě dráhy vyhrává a zápas otáčí ve svůj prospěch o 6 kuželek – 2:2 (507:501). Na vedlejších drahách Fanda vyhrává na první dráze, když Miloš dává 9 újezdů (8 na jednu kuželku!!!), ale další dvě těsně prohrává (o 6 a 1). Stejně jako Karlík zvládá i Fanda poslední dráhu a při shodě dílčích bodů vyhrává na číslo – 524:487. Začátek pro domácí z říše snů – 2:0 a k dobru 43 kuželky.

V prostřední části hájí barvy domácích náš starý známý Michal Šaršaň „Zavarko“ a náš hradecký kamarád Karel „Dědek“ Černík, za TESPO Radek Lutz a Aleš Svoboda. „Zavarko“, po první prohrané dráze 127-129, vyhrává další tři a vítězí 3:1 (540:467), když rozdíl v dorážce byl propastných 53 kuželek. Na drahách 3 a 4 začíná „Dědek“ a prohrává na nich s Alešem 0:2 a o 23 kuželky. Škoda „Dědkových“ 7 újezdů na trojce, ale takové už ty kuželky někdy jsou. „Dědek“ je ale už dost zkušený a na dalších drahách napodobuje Karlíka a zápas obrací na svoji stranu o pouhých 5 kuželek – 2:2 (487:482). Po čtyřech dvojicích 4:0 a 121 kuželku pro domácí.

V závěrečných dvojicích nastoupili Ríša Seniura a Luboš Šípek (moje maličkost) za domácí a Pavel Frait a Zbyňda Novotný za TESPO. Ríša s Pavlem minulý rok spolu remizovali, tak se mělo rozhodnout, kdo je vlastně lepší. A tentokrát to bylo celkem jasné od začátku, když Ríšovi se moc nedařilo a už po třech drahách bylo vymalováno. A Ríšových 10 újezdů při třetím náhozu bylo už fakt dost. Za rozhodnutého výsledku Pavel při čtvrtém náhozu trošku polevil a Ríša naopak přidal a to vedlo k tomu, že Ríša nedostal kanára. Ríša prohrává 1:3 (479:511) a Pavel tak získává jediný bod pro hosty. To vedle se bojovalo o každý klacek. První nához vyhrávám o 1, druhý nához trošku jasnější – o 19 a třetí o pouhé 4. A to už bylo rozhodnuto o výsledku. Čtvrtý nához jsme se oba zlepšili a předvedli nejlepší náhozy – Zbyňda 144 (91+53), já 166 (106+60). Celkově pro mě 4:0 (575:529).

V celkovém účtování to znamenalo naše vítězství, tentokrát 7:1 (3112:2977) a pohár zůstává na další rok v Rychnově. Zajímavostí bylo, že TESPO vyhrálo na plné (2105:2086), ale dostává „nářez“ v dorážce (872:1026).

Ještě je třeba poděkovat Vojtovi Šípkovi, který si v tomto zápase prožil svoji premiéru v rozhodcovském úboru a s touto rolí si bez problému poradil (jedna chybička se vloudila, ale je to ještě mladý kluk a nemůže být hned stoprocentní, to bychom s ním asi nevydrželi).

Myslím si, že se akce vydařila. Sport, zábava i občerstvení. Tak zase v roce 2014 v Hořicích ahoooj.

Zápis o utkání

 

1 komentář k článku ZÁPAS NEREGISTROVANÝCH JASNĚ PRO DOMÁCÍ

  1. Poděkování napsal:

    Za všechny z Tespa děkuji za perfektně připravený zápas, přátelskou atmosféru, občerstvení atd. Zároveň ještě jednou gratulujeme domácím k zasloužené výhře.
    A k naší dorážce, na příští rok musíme slevit na konci roku z různých oslav a radovánek, aby byla pevnější ruka…
    Frait Pavel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *