Rychnováci úspěšně v Blansku při AKL PK

Na šestidráze v Blansku v nedělním odpoledni pokračovala Amatérská kuželkářská liga Pardubického kraje (AKL PK) 5.turnajem. My, kteří jsme v tak velké hale byli poprvé, jsme si mysleli, že koule ani nedojedou mezi kuželky jak jsou daleko, ale opak byl pravdou. Pokud mohu mluvit za sebe, měl jsem problémy s orientací, všechno bylo nějak velké a pouze kuželky někde v dáli se mi zdáli poněkud malé. Ale ony kuželky, rozběžiště a dráhy jsou všude stejně velké, tak jsme se s tím museli taky poprat. U této kuželny byla výhoda, že všechna družstva hrála souběžně, tzn. z každého družstva vždy 1 hráč. Po úspěchu v minulém turnaji v HK jsme ponechali sestavu ve stejném složení i pořadí.

Jako první nastupovala moje maličkost (pro neznalé L.Šípek). I přes výše uvedené problémy se mi podařilo shodit 254 kuželek a na našeho největšího soupeře v průběžném pořadí AKL PK ze Svitav jsem získal 17 kuželek a udržel jsem i krok s domácím hráčem ZP KK Dolní Lhota (254), t.j. místní část Blanska, když domácí byly pro tento turnaj vzhledem k znalosti prostředí favority. Jako druhý nastoupil Karel Moravec a z jeho strany to byl koncert, který skončil až na čísle 270. A opět získává 17 kuželek na Svitavy a 23 kuželky na Dolní Lhotu. Ve třetí rundě hraje Láďa Rolc a je to boj s hráčem Svitav J.Rusem, který předvádí nejlepší výkon dne – 277. Láďa na první dráze bojuje hlavně sám se sebou, ale druhá dráha je o něčem jiném a hlavně dorážka se dvěma hrckama ho dovádí na číslo 262. Na Svitavy máme před posledními hráči k dobru 19 a Dolní Lhotu 38 kuželek. V poslední pětici nastoupil Michal Kubinec. A ten měl dráhy úplně obráceně jak Láďa. První excelentní a udržoval náskok před soupeři, ale na druhé se „protrápil“ k celkovému číslu 241. Na poslední dráze zabojoval hlavně hráč Dolní Lhoty K.Pařil, který číslem 261 přispěl k přeskočení Svitav o pouhou 1 kuželku v celkovém náhozu.

Zklamáním bylo vystoupení známých z RLN družstva KORADO Česká Třebová, jejichž hráči zůstali daleko za svými možnostmi a obsadili předposlední 4.místo. Poslední byli opětovně hráči PH Česká Třebová.

Před posledním turnajem máme náskok dvou bodů na druhé Svitavy. Poslední turnaj se hraje 18.března 2012 v České Třebové.

Zpravodaj č. 5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *