Ještě k MČR NERE

Zdravím všechny a za všechny organizátory děkuji všem, kteří nám vyjadřují podporu a chválí nás za odvedenou práci. Dnes jsem našel na stránkách neregistrovaných hodnotící článek od Františka Hnilici – organizačního pracovníka MČR NERE roku 2012 a tak ho zveřejňuji.

Skončil v pořadí šestý ročník MČR neregistrovaných kuželkářů. Soutěž proběhla v menší, ale domácké kuželně TJ Start Rychnov nad Kněžnou. Když jsme vloni na 5. Ročníku v Přerově domlouvali místa konání kvalifikací i finále, tuto alternativu nabídli reprezentanti Rychnovské kuželny. Ihned volali Miroslavu Frydrychovi, který nemeškal, sednul do auta a v krátkém čase se v Přerově objevil. Zájem z jejich strany uspořádat tuto akci byl tedy opravdu velký. A nyní po skončení akce mohu konstatovat, že pořadatelé projevili maximální snahu o bezzávadný průběh, a že rozhodnutí bylo správné. Snaha organizátorů se pak projevila na výkonech i dramatičnosti samotné soutěže. Kuželna to není lehká, vše si člověk musí vydřít, takže by se zdálo, že čísla nejsou nejvyšší, ale úsilí o maximální výkony s cílem dostat se do finále a uspět vše nahradilo. Ještě před posledním hodem závěrečné kvalifikační rundy nebylo nic rozhodnuto, horečně se kalkulovalo a sečítalo. Rozdíly minimální a samozřejmě po vyvěšení výsledků, hodně radosti i zklamání, tedy vše, co ke sportu patří. K televizím a sledování boje našich fotbalistů na EURU 2012 sedali, někteří s veselou, někteří smutní. Fotbalisti nám však udělali radost, mohly pak vypuknout neformální oslavy u kytary.

Vítězné družstvo

První tři družstva

Druhý den šlo již o všechno a na výkonech to bylo znát. Mnoho nervozity, v „uvozovkách“ slabší výkony, ale opět dramata. A rozluštění, jako již v roce 2009 v Olomouci až dorážka. V souboji o první místo, mezi skoro domácími družstvy zvítězili reprezentanti ŠKODY AUTO Kvasiny před TESPO Cerekvice. Hodnota rozdílu v dorážce 16 bodů dává jasně najevo, co se na kuželně dělo a jakého rachotu jsme byli svědky. Ani boj o třetí místo nevybočil z daného scénáře, rozdíl jednoho bodu posunul na bednu SEDMÍKY z Jihlavy. Ti byli právě v Olomouci dorážkou odsunuti na druhé místo. Poháry pak byli odměněni ještě čtvrté ŽELVY z Rosic a pátí CHEMICI ze Sokolova.

Závěrem, bych měl napsat o hráči, který dosáhnul nejvyššího náhozu, ale tuto skutečnost spojím s mým celkovým pohledem na pořádání akce. Poděkování a hlubokou úklonu si zaslouží všichni pořadatelé, děvčata obsluhující v bufetu, kluci, kteří se starali o občerstvení, rožnění kýty, vydávání guláše. Ale tři jména bych opravdu vzpomenul. Miroslavy Frydrych, který tuto akci rozjel a ze zdravotních důvodů ji nemohl dotáhnout do konce, Jaroslava Kejzlara, který neúnavně četl ze rtů a přání plnil, než byla vyslovena a Lubomíra Šípka, zpracovatele celého průběhu. Stačil nejen včas dodávat výsledky, ale byl to i autor nejvyššího náhozu hodnota 288 bodů. A v součtu obou dní byl nejlepší s výkonem 568 shozených kuželek. Stačí jen podotknout, „klobouk dolů“.

Další vydařený ročník MČR NERE je tedy za námi, můžeme se těšit na další. Kvalifikace jsou navrženy do Rokycan, Kutné Hory, Zábřehu a Luhačovic. Finále se uskuteční v Blansku. 100% jistota je zatím u Luhačovic a Blanska. Se zástupci dalších navržených kuželen se pokusím domluvit. Termíny přibližně jako letos, tedy květen a červen 2013.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *