Béčko v Náchodě prohrává o 14 kuželek

Vzhledem k tomu, že jsem ze zápasu nedostal žádné podrobnosti, používám komentář Jiřího Douchy ml. ze Zpravodaje č. 10.

V Náchodě se hrálo dramatické utkání, které bylo vyrovnané od prvních do posledních hodů. Osud prvního zápasu měl v rukou Jirka Doucha st. Na vítězství nad Ilonou Sýkorovou mu stačilo dorazit existenci a potom trefit 6. Jirka se ale projevil jako gentleman, ujel a soupeřce daroval vítězství. Další body pro hosty mohl přidat Pavel Dušánek, ale v poslední dorážce ho udolal Miloš Hofman. Stav byl 2:2 a o 1 kuželku vedl Rychnov. Druhá třetina přinesla kvalitnější výkony, ale méně napínavé zápasy než ta první. Petr Gálus předvedl výkonem 461 nejlepší nához zápasu, Jirka Tesař i přes slušný výkon 431 na Petra nestačil. Milan Hurdálek využil slabší formy Jirky Páchy a vytvořil si 40 kuželkový náskok již v první polovině. Nebýt mizerných druhých plných (126), mohl Milan zahrát podstatně více než 440. Po 4 hráčích byl stav 4:4 a 7 kuželek pro Náchod. Závěrečná třetina přinesla urputný boj o každou kuželku. Mirek Hanzlík sice porazil Jirku Douchu ml. v prvních plných o 18 kuželek, ale po půlce už vedl jen o 1 kuželku a před poslední dorážkou byl stav nerozhodný. Dorážku začal lépe Jirka, ale Mirek nakonec otočil vítězství na svoji stranu. Na vedlejších drahách si Mirek Hejnyš udržoval mírný náskok nad Martinem Čihákem. A když Mirek ustál i závěrečný nápor Martina, mohl se Náchod radovat z těžce vydřeného vítězství 10:6 o 14 kuželek. Náchod C letos vyhrává jen o státních svátcích nebo v zápasech následujících po státních svátcích. Svá 3 vítězství si načasoval na dny 30.9., 28.10. a 18.11. Rychnov si ze svých dvou podzimních výletů do Náchoda přivezl dvě porážky 6:10. Jirka Doucha ml.