BÉČKO SE V NÁCHODĚ RVALO O DALŠÍ BODY, BOHUŽEL VŠAK MARNĚ

Béčko se ke svému dalšímu utkání odebralo na padavou kuželnu do Náchoda a utkání to bylo vskutku napínavé až do konce. A bylo to o to pikantnější, páč Náchod je v sestupové pasti na posledním místě, takže musel vyhrát za každou cenu a naši kluci musej ještě někde nějakej ten bodík schrastit, aby do tý pasti neskočili. Takže, utkání načli Jirka Doucha st. a Jarda Dlohoška proti Petrovi Gálusovi a Martinovi Holakovskýmu. Jirka s Petrem začali dobře, na první dráze se přetahovali o každej klacek, nakonec však na druhou dráhu jde s mírným náskokem Petr 219/222. Druhá dráha se však Petrovi příliš nezdařila, především slabší dorážka určila, že první body zůstanou v Náchodě (448/427). Na vedlejších drahách, tam to bylo ještě lepší představení. Jarda a Martin se do toho opřeli hned zkraje a fanoušci mohli hned po první dráze vidět dva skvělé výkony a dva kohouty, kteří si šli po krku 249/246. Druhá dráha, tam to bylo přesně naopak, než vedle. Jarda nezvládá druhou dorážku a Martin tak zařizuje po nej našem náhozu i první body pro nás (445/471). Stav tedy 2:2 a 5 kolků pro nás. Do prostřední části nastoupili Jirka Tesař, Libor Drábek, Kuba Seniura a Jarda Šmejda. Jirka a Kuba, to byla řež na život a na smrt. První dráha nebyla ani od jednoho z borců tak výrazná, přesto si Kuba odnáší do druhé části menší náskok 7 klacků. Po změně stran se zvedla i výkonnost, avšak bitka neustala a opět zme mohli shlédnout dalších 50 vyrovnaných hodů, které stačily na naši těsnou výhru (430/434). Vedle si Libor celkem v poklidu poradil s Jardou. Jardovi se první dráha příliš nevydařila a Libor průměrným výkonem si zajistil vedení 19 kolků do druhé části 214/195. I tady byla druhá dráha o něco lepší, ale k obratu nedošlo (434/405). Takže opět vyrovnaný stav 4:4, ale již 20 kuželek pro domácí. Dotahováci tak museli tento duel dotáhnout. Jirka Doucha ml. a Jakub Zíma vyzvali Oldu Krska a Michala Kalu. A tady jsem trošku zmatený, jelikož jsem před chvíli dopsal komentář k céčku, kde si vesele píšu o Oldovi a najednou ho mám i v Náchodě, no jak to ten kluk šikovnej dělá 🙂 No vychází mi z toho pouze jediné, odehrál v Rychnově, naskočil do svýho draka, aby fofrem stíhal dotahovačku v Náchodě (hold ty důchodci maj času, já teda čumím a sklápím klóbrc… 🙂 ) Ale zpět, takže utkání mělo slušnej náboj i říz, padaly perfektní čísla, leč domácí to ustáli o něco lépe. Jirka po první půlce sice s Oldou prohrával 222/233, avšak po změně stran se karta otočila a fše bylo najednou jinak. Olda neodehrál vůbec špatně, ale Jirka tam kopnul raketovej pohon a dokonalým obratem posílá další body do domácí šatny (473/458). Vedle to byl ještě větší hukot. Jakub má formu, což Michalovi náležitě předvedl – vyrovnané dráhy 246 a 245 jasně poslali výhru do primátorskýho půllitru (491/454). Suma sumič moc hezké utkání se šťastnějším domácím koncem 12:4 +72 (2721/2649). Mates vod Čihákůůů.

zápis o utkání, zpravodaj

Přidávám ještě komentář, který mi přišel z Náchoda:

Před zápasem Náchoda s Rychnovem byly karty rozdány tak, že případná porážka Náchoda by domácí poslala do přeboru, ale i Rychnov potřeboval body, protože záchranu ještě nemá jistou. Odehrával se urputný boj o každou kuželku a s výjimkou poslední dorážky nebyl rozdíl mezi oběma týmy vyšší než 30 kuželek. Jirka Doucha st. konečně po dlouhé době poznal, jaké to je porazit soupeře. Cestu za vítězstvím nad Petrem Gálusem si zkomplikoval dorážkou 54 s 5 újezdy na první dráze. Zápas mezi Jardou Dlohoškou a Martinem Holakovským přinesl na první dráze oboustranně kvalitní výkony. Při výměně drah vedl Martin 249:246. Slibně rozehraný zápas ale Jarda zazdil druhou dorážkou 47 s 8 újezdy. Po první třetině byl stav 2:2 a na kuželky vedl Rychnov o 5 kuželek. Ve třetí dvojici se utkali dva letošní přemožitelé pětistovky (Jirka Tesař a Kuba Seniura), ale tentokrát měly jejich výkony do pětistovky hodně daleko. Vítězství nakonec vybojoval Kuba díky tomu, že o trochu méně ujížděl než Jirka. Libor Drábek konečně potvrdil kvalitní tréninkové výkony i při zápase a celkem v pohodě si poradil s Jardou Šmejdou a stanovil tak stav 4:4 o 20 kuželek. Jirka Doucha ml. na první dráze potvrzoval, že jablko nepadlo daleko od stromu a předvedl „úchvatnou“ dorážku 61 s 5 újezdy. Olda Krsek toho využil a vypracoval si mírné vedení o 11 kuželek. Na druhé dráze ale Jirka předvedl ligový výkon 251 a zápas otočil ve svůj prospěch. Kuba Zíma předváděl po celý zápas kvalitní hru a zůstal jen 9 kuželek za pětistovkou. Michal Kala se ho držel zuby nehty a odpadl až v poslední dorážce. Náchod tak odvrátil svoji divizní smrt ještě minimálně o týden a Rychnov bude muset ještě jednou vyhrát, aby se definitivně vyhnul sestupovým starostem.

Jirka Doucha ml.

2 komentáře(ů) k BÉČKO SE V NÁCHODĚ RVALO O DALŠÍ BODY, BOHUŽEL VŠAK MARNĚ

 1. Jirka napsal:

  Ahoj
  S Oldou je to tak jak píšeš.Odehrál první za „C“ a pak odjel jako dotahovák za „B“ ( já jsem s kolenem mimo,Libora taky něco přepadlo..).Olda hral super,pořad jednu svoji ulici tak jak ho známe.Kdybych to tak taky uměl 🙂 Již v polovině 100 hs ( u něj tedy po 300 hs) jsme mu chladily sprejem záda a ještě udělal takový číslo……zástupce novináře.Smekám a těším se až zase s námi někdy pojede
  Jirka P.

 2. -Radek- napsal:

  Ty hele, ten Olda chytá už kolikátou mízu? Se divím, že nejel na Bohušky nám ukázat, jakej je to pamětník na sadurity…

  Pán Olda: Klobouček 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *