ÁČKO SMETLO LIBEREC

Sice třetí kolo, ale opět na první náš domácí zápas přijíždí družstvo z Liberce, jakožto i ve dvou předchozích sezónách. Takže jak už jsme si zvykli, docela slušná prověrka našich sil a bojových zkušeností, leč do třetice to nebylo pro hosty vůbec nic lehkého, ba naopak, relativně nám naše vítězství usnadnili, ještě klika, že se Vojta slitoval a nenechal naše soupeře odjet s kanárem… 🙂 Parádní začátek odstartovala čtyrka Míra Hanzlík, náš nový zabiják z béčka Jarda Šmejda, Vojta Pecina a Láďa Wajsar. Míra to suprově nakopnul hned od první dráhy 171/143, jenže poté si vzal na dvě dráhy slovo Vojta a začal otáčet vývoj tohoto duelu. Před poslední dráhou sice Míra vedl o pouhých 5 kolků, ale na dráhy prohrával 1:2, takže mu  nezbývalo nic jiného, než poslední dráhu vyhrát, což také do puntíku naplnil a dovalil tak první bodík (584/556). Vedle se odehrával nádherný souboj mezi Jardou a Láďou. Už první dráha napověděla, že to bude pořádná šichta 161/155. Na dvojce si pak Láďa vybral slabší chvilku, což ho prakticky stálo celkové vítězství, protože Jarda tuto dráhu v poklidu vyhrává a když si pak zkušeně pohlídal situaci posledním hodem na dráze č. 3, kde si počkal, až Láďa dohodí poslední hod, zjistil, že na výhru potřebuje hodovku, cosi si zamumlal pod fousy a bez mrknutí bulvy jí tam poslal… nebylo již co řešiti. Setové body 3:0 a ani poslední prohraná dráha a málem i menší nához nemohl odvrátit další bodík pro nás (593/589). Takže startéři na jedničku 2:0 +32. A pokračuje prostřední pásmo, kde to šlo ještě výbordelbóžověji. Radek Jung se utkal s Romanem Žežulkou a Pavel Dušánek s Lukášem Jirešem. Radek s klikou plichtí první dráhu na 130 a pak už to šlo jako na drátkách. Další dráhy celkem v poklidu vyhrává a chudák Roman se nedotrápil bohužel ani k pětikilu (553/498). Vedle Pavel měl na první pohled snadnou práci, když vyhrává 4:0 na sety, ale na druhý až osmý pohled to tak jednoduché nebylo. První dráhu bere pouze o 4 kolky a třetí jen o dva, takže na lichou příště bacha, sudý dráhy byly bez problémů (570/530). Stav tedy až překvapivý 4:0 +127. Chce se mi říct, že dotahováci mají už snadnou práci při takovýmdle náskoku, ale ono je to někdy ošidné, né fšak tentokrát v našem případě. Martin Čihák a Vojta Šípek museli uhájit náskok před Pepou Zejdou a Zdendou Pecinou. Já jsem si to celkem hodil na pohodu, obzvlášť, když se Pepovi vůbec nedařilo a když jsem se vlastně po třetí dráze podíval na počitadlo a zjistil jsem, že vedu 3:0 o 116, tak mě to až zarazilo… Poslední dráha opět jak jinak prohraná, ale i přes velké zapocení tam ta šestka nakonec cinkla (602/508). Vojta ponejprv začal nad Zdendou upracovanou vyhranou první dráhou o 5 (146/141), jenže pak se mu hostí zželelo, nebo jestli spánkový deficit… těžko říct 🙂 Zkrátka další dráhu už neurval, a tak Zdenda uloupil čestný bodíček pro svůj tým (523/564). Suma sumič 7:1 +180 (3425/3245). Pěkné domácí vystoupení a doufám, že to tak bude i nadále… Mates vod Čihákůůů.

zápis o utkání, zpravodaj

1 komentář k článku ÁČKO SMETLO LIBEREC

  1. -Radek- napsal:

    Kluci z Liberce si tu tentokrát opravdu vybrali slabší den.. Na to jaký to je vždy boj a jaké si tu házeli čísla do průměrů-nutno podotknout, že kuželna byla jak na ledu, klouzalo se po „Sáblíkovsku“ od manťáku k manťáku, o čísla si to koledovalo..

    Díky nehrajícímu kpt. Dádovi a jeho neviditelné ruce v zákulisí opět největší týmový nához soutěže.. Myslím, že k nám budou jezdit hrát rádi 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *